10 powodów, dla których warto założyć własny biznes

Sierpień 28, 2015

Korzystaj z możliwości, które daje praca na własny rachunek!

3 zasady świadomego inwestowania

 1. Rozwój

  Możliwości rozwoju i samorealizacji są praktycznie nieograniczone. Jedyne granice wyznaczasz sobie sam. Jeżeli więc czujesz, że praca na etacie ogranicza Cię i krępuje, pora pomyśleć o założeniu firmy.

 2. Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem

  Pracujesz wtedy, kiedy chcesz i tam, gdzie chcesz i z tym, z kim chcesz. Doświadczasz wielkiej wolności i przestrzeni, choć trzeba zaznaczyć, że nie jest tak od samego początku – o Twoim czasie wolnym decyduje na początku firmy najczęściej Twój klient. Wymaga to sporej asertywności, także w wyborze klientów, których chcesz obsługiwać. Trzeba się nauczyć, jak odmawiać i wiedzieć, czego się chce – również w kryzysowych momentach.

 3. Urlop wyznaczasz sobie sam

  Sam decydujesz o tym, kiedy udać się na urlop czy po prostu wyjść wcześniej do domu. Nie będziesz więcej musiał prosić swojego szefa lub kombinować, jak ułożyć grafik ze współpracownikami.

 4. Dziś Polska, jutro Tajlandia, a pojutrze…

  Możesz jeździć po całym świecie i przy okazji rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Z pewnością poznasz też mnóstwo ciekawych osób, a dzięki nowym kontaktom rozwiniesz swoje życie zawodowe i towarzyskie.

 5. Więcej czasu dla rodziny

  Elastyczny czas pracy i uzyskana niezależność mogą pozytywnie wpłynąć na życie rodzinne. Najbliżsi na pewno będą zadowoleni, kiedy zaczniesz spędzać z nimi więcej czasu.

 6. Niezależność finansowa

  Możesz szybciej i skuteczniej dążyć do pełnej wolności finansowej – tu chyba nie muszę się zbytnio rozpisywać :) Wszelkie dostępne badania mówią o tym, że przedsiębiorcy zarabiają więcej.

 7. Fiskus nie taki straszny

  Pamiętaj o tym, że jako przedsiębiorca możesz płacić mniejsze podatki. Przy odrobinie sprytu i obeznaniu z obowiązującymi przepisami, możesz skutecznie radzić sobie z ZUS-em i gąszczem biurokracji.

 8. Będziesz ważnym uczestnikiem życia gospodarczego

  Najwięksi milionerzy tego świata zaczynali kształtować biznes na samozatrudnieniu; to oni oferują najwięcej miejsc pracy i mają największy udział w kreowaniu PKB.

 9. Bogate życie towarzyskie

  Osoby prowadzące biznes są bardziej otwarte i mają statystycznie znacznie większe rzesze znajomych i bazy kontaktów. Sprawdziłam na sobie!

 10. Atrakcyjny styl życia

  Prowadzenie firmy to w końcu pewien prestiż i lifestyle. Lepszy standard życia, większe zarobki i niezależność mogą nas bardzo pozytywnie odmienić. Tryb życia przedsiębiorcy to zupełnie inna rzeczywistość niż codzienność etatowego pracownika.

Każdy powód jest dobry, jeżeli jest to tylko Twój powód.
I jeśli działa wystarczająco długo.

Chcesz się dowiedzieć, jakie są inne powody, dla których warto rozpocząć własny biznes? Odwiedź nas na konferencji Myśleć Jak Milionerzy.

Zarejestruj się już dziś

Marta Woźny-Tomczak

Dyrektor at Personia
Od ponad 6 lat Dyrektor firmy Rekrutacyjno – Szkoleniowej Personia. Wcześniej pracowała w międzynarodowej agencji rekrutacyjnej (w jednej z najlepszych na świecie), jak i firmie doradztwa HR. Prowadziła headhunterskie procesy rekrutacyjne o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu. Posiada ponad 9-letnie doświadczenie sprzedażowe. Obecnie prowadzi również sesje coachingu biznesowego, osobistego i pracuje jako trener.
W 2008r. zdecydowała się założyć swoją firmę. Prowadziła 6 lat klub fitness. Przez 7 lat zajmuje się także swoim biznesem w branży HR. Niedawno założyła własne wydawnictwo.

Latest posts by Marta Woźny-Tomczak (see all)